• Inici
  • Edició 2019
  • Equip 2019

Equip i jurats 2019

JURAT DE LA CONCÒRDIA

ALEJANDRA BRITO. Dissenyadora gràfica i productora audiovisual d’origen veneçolà.

HAROLD CUELLAR. Enginyer de sistemes informàtics d’origen bolivià.

FATIMA EL BEJJAJI. Llicenciada en filologia àrab i Master en construcció i representació d'identitats culturals per la UB.

SÍLVIA GALLART. Coordinadora de Creu Roja de Ripoll i víctima de l'atemptat terrorista del 17A

ELISABETH ORTEGA. Directora del Consorci de Benestar Social del Ripollès

JURAT LLARGMETRATGES

JORDI COROMINA. Actor de gran recorregut en produccions de cinema, televisives i teatrals

JUDIT ARANDA. Documentalista, periodista audiovisual, comunicadora i feminista.

ARIADNA PUJOL. Cineasta especialitzada en documental de creació.

 

JURAT DE MUNTANYA

DAVID VERGE. Associació Esportiva Planoles

RAMON MUSSACH. Cinèfil i crític de cinema.

YASSER EL BEJJAJI. Tècnic esportiu de muntanya.

 

JURAT DE MEDI AMBIENT

ÀLEX MEDRANO FOZ. Geògraf especialitzat en gestió del medi ambient i membre de Crataegus

MIQUEL NIETO CONILL. Graduat en Geografia i Ordenació del Territori, és monitor d’esquí i també músic

JORDI FÀBREGAS. Representant i usuari de la Fundació MAP

 

JURAT CINECLUBISTA. CURTMETRATGES / MIQUEL PORTER MOIX

PABLO SANCHO. Cineclubista representant la Federació catalana de cineclubs

ÀLEX PORTOLÉS. Cineclubista representant el Cineclub de Castellar del Vallés

JORDI DÍAZ. Cineclubista representant al Cineclub dels Amics del cinema de la Vall de Ribes.

 

JURAT DE FOTOGRAFIA

JOAN GUERRERO. Fotoperiodista

JORDI PLAY. Fotoperiodista

CARLES COSTA. Professor de l’Institut d’Estudis Fotogràfics de Catalunya

 

JURAT JOVE

Un conjunt de membres format per joves immigrants sense pares acollits a Catalunya i alumnes de l’Institut SES Joan Triadú ha treballat en equip per atorgar el Premi Gollut dels joves.

Khalil Hnich, Mohamed Amine, Youssef Ouiro, Yassir Selmouni, Ismail Oulghazi, Mohamed Touarsi, Abdessamad Karim, Ibrahima Sorry Soumah, Bilal Terak, Marc Ramilo, Fiona Serra Méndez i Mireia Cosp i Arwen Sara Roca


 

EQUIP ORGANITZATIU:

 

Direcció i programació: Joaquim Roqué

Comunicació i premsa: Mònica Pagès

Disseny gràfic i programa: Marc Velasco

Projecció, producció vídeo i coordinació voluntaris: Bora Roqué

Responsable de taquilla: Neus Vergés

Acomodació convidats: Maria Josep Vives.

Dinamització sessions de cinefòrum amb autors: Fatima El Bejjaji, Núria Font i Jan Baeta

Patrocinis i anunciants: Sandra Foncillas, Núria Font i Maria Solé

 

Comissió permanent del Festival Gollut: Aurora Maquinay, Lluís Rey, Cesca Prats, Jordi Lara, Jordi Play, Josep Ferrer, Mònica Pagès, Montserrat Batallé, Núria Font, Núria Ribera, Joaquim Roqué, Sandra Foncillas i Sergi Díaz.

 

Membres dels comitès de selecció 2019:  Sergi Díaz, Teresina Artigas, Jordi Badet, Cesca Prats, Joaquim Roqué, Josep Ferrer, Jaume Palmés, Muti Saló, Mariano Arranz, Núria Ribera, Jan Baeta, Genís Zaragoza, Ramon Mas, Armand Cassado, Núria Ibañez, Maria Solé Mateo, Xavier Cairó i Montse Batallé.

 

Voluntaris

Tere Pujol, Imma Martínez, Santi Cifuentes, Marc Ramilo, Mercè Linares, Núria Font, Montserrat Batallé, Maria Josep Vives, Cristina Perpinyà, Núria Ribera, Rosa Mª Salamó, Teresina Artigas, Jordi Badet, Maria Badet  i entre altres voluntaris/àries.

 

Dinàmic Enginy SLU - 2020 - Contacta - Avís legal i política de privacitat